کد خبر: 13970426305418217
چاپ دیجیتال؛ انتخابی مناسب برای چاپ بنر

امروزه فرآیند و شیوه‌های چاپ دیجیتال گسترده است و شامل چاپ افست لیتوگرافی، چاپ فلکسوگرافی، چاپ دیجیتال و چاپ گراور است.

امروزه فرآیند و شیوه‌های چاپ دیجیتال گسترده شده است و اغلب اوقات موارد زیر به گوش می‌رسد. 

چاپ افست لیتوگرافی
چاپ فلکسوگرافی 
چاپ دیجیتال
چاپ گراور

البته تکنیک‌های دیگر چاپ مثل چاپ فلوک، چاپ لترپرس، اینتالی، چاپ بالشتکی پدپرینتینگ و ترموگرافی هم توسعه یافته است و کاربرد خاصی دارند. در این مقاله منحصرا چاپ دیجیتال معرفی می‌شود. در این مقاله با انواع چاپ دیجیتال، ویژگی‌ها و برتری‌های آن آشنا خواهید شد و به این ترتیب خواهید توانست تصمیم درستی در انتخاب نوع چاپ داشته باشید.

چاپ دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال فرآیند چاپ یک عکس دیجیتالی (image) روی انواع مختلف پلتفورم‌ها است. عکس می‌تواند یک لوگو، سند، تصویر و هر چیز دیگری باشد. هرگونه رزوناس ساکن یا ایستایی که با بارگذاری روی یک دستگاه یا پلتفورم تبدیل شده و می‌تواند عکس دیجیتال چاپ کند. 

اگر کمی پیچیده‌تر بیان شود، چاپ دیجیتال فرآیند تبدیل عکس و سند از دستگاه به حافظه‌ی محلی یا ابری به لایه‌ها یا کدهای دوتایی است که فرآیند انتقال دیجیتال را فراهم می‌کند. عمل تبدیل عکس یا سند به کدهای دوتایی در فرآیند ذخیره‌سازی  و باز تولید انجام می‌گیرد. 

چاپ دیجیتال به 2 روش متفاوت می‌تواند انجام بگیرد:

چاپ دیجیتال جوهرافشان (Inkjet)

در یک چاپگر جوهر افشان تصویری که باید چاپ شود، توسط قطرات کوچکی از جوهر شکل می‌گیرد این قطرات از یک یا چند دهانک موجود در چاپگر منتقل می‌شوند. با چاپگرهای جوهرافشان می‌توان روی انواع  مواد مثل کاغذ، پارچه، بوم، پلاستیک، حتی روی چوب و کاشی فرآیند چاپ را انجام داد. 

از چاپ جوهرافشان بیشتر برای چاپ پوسترها و چاپ بنرهای تجاری استفاده می‌کنند. همچنین از آن  برای چاپ نشریه‌ها، عکس کتاب‌ها و کتاب‌های کوچک نیز استقبال می‌شود. چاپ دیجیتال جوهرافشان گاهی اوقات برای درج داده‌های متغیر روی برگه‌های خروجی با سایر انواع چاپ ترکیب می‌شود. 

عکسی که در این مطلب ملاحظه است یک دستگاه جوهرافشان است که  HP PageWide C500 نام دارد و برای چاپ روی کارتن‌ها طراحی شده است. 

چاپ دیجیتال لیزری یا زیروگرافی (Xerography)

در چاپگرهای زیروگرافی مثل چاپگرهای لیزری؛ عکسی که باید چاپ شود به صورت انتخابی با اتصال بار به نوعی سیلندر فلزی به نام درام انجام می‌گیرد. بار الکتریکی برای جذب ذرات تونر استفاده می‌شود. این ذرات به رسانه‌ای که باید چاپ شوند تبدیل می‌شوند. برای اطمینان از اینکه تونر به درستی معین شده است، آن‌ها را از طریق یک فریزر عبور می‌دهد که تونر را به محیط واسطه متصل کند.

پرینترهای لیزری نه تنها در دفاتر (اداره‌ها)  استفاده می‌شوند بلکه برای چاپ کتاب‌های کوچک، بروشورها و سایر سندها نیز استفاده می‌شود. از این چاپگرها حتی برای چاپ تراکنش‌های مالی (صورت‌حساب، اسناد بانکی، و غیره) و ایمیل مستقیم استفاده می‌کنند. 

امروزه چاپ دیجیتال جایگزین چاپ‌هایی مثل افست، فلکسو و اسکرین پرینت شده است. اما چاپ دیجیتال تنها دو مورد گفته شده نیست بلکه روش‌های دیگری هم دارد که در ادامه به آن اشاره می‌شود.

چاپگرهای حرارتی یا دای سابلیمیشن Dye-Sublimation

در این روش فرآیند چاپ با کمک گرفتن از گرما اجرا می‌شود. طوری که از گرما برای انتقال رنگ روی سطح متریال استفاده می‌شود. از چاپگرهای رنگی به طور عمده برای چاپ روی پارچه استفاده می‌شود. معمولا برای چاپ عکس کاربرد زیادی دارد. برخی از چاپگرها می‌توانند بر روی موادی مانند پارچه، کاغذ و پلاستیک عمل چاپ را انجام دهند. 

چاپ با حرارت مستقیم Direct Thermal Printing 

از گرما برای تغییر رنگ پوشش چاپ شده روی سطح استفاده می‌کنند. این فرآیند معمولا در چاپ پول همچنین در بازاریابی و فروش برای افزودن شماره سریال روی محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای این کار از جوهر ترنسپرنت استفاده می‌شود که وقتی لیزر گرما را به آن می‌رساند تغییر رنگ می‌دهد.

فرآیند انتقال جوهر حرارتی Thermal Ink Transfer Printing

در فرآیند انتقال جوهر حرارتی، گرما برای خنک کردن یک روبان و بر روی سطح چاپ استفاده می‌شود. از این روش برای مقاوم‌سازی سطح چاپ استفاده می‌کنند اما به نظر می‌رسد که به تدریج از بازار خارج می‌شود.

7 دلیل اصلی استفاده از چاپ دیجیتال 

چاپ دیجیتال جالب‌ترین اتفاقی بود که در 30 سال اخیر در صنعت چاپ پدید آمد. اما ممکن است بیشتر افراد آن را به درستی نشناسند!

آیا می‌دانستید که چاپ دیجیتال برای چاپ در تعداد کم موثر است و این کار را روز به روز سریع‌تر  انجام می‌دهد. برخلاف چاپ افست که به روش سنتی از قالب‌ها و نوارها استفاده می‌کند؛ در این نوع چاپ شما فایل را انتخاب و آن را به راحتی چاپ می‌کنید. 

تاجران و فعالان تجاری اگر قیمت چاپ دیجیتال را بدانند، از این تکنولوژی جدید سود کلانی به دست می‌آوردند. البته اگر درباره‌ی آن بدانند!

1-  در چاپ با تعداد کم، حتی یک برگه، خیلی با صرفه‌تر است. به طور جدی هزینه چاپ پایین می‌آید حتی اگر کار  تمام رنگی باشد. اما در چاپ افست مشتری‌ها همیشه مجبور هستند بیش از نیاز خود چاپ کنند. هنوز هم بیشتر مردم 30 درصد از چاپ را هدر می‌دهند. 

2- بروشورهای شرکت را می‌توان با تعداد کم در زمان برنامه‌ریزی شده چاپ کرد. چاپ دیجیتال سرعت خیلی بالایی دارد، به طوری‌که می‌توان در یک سفر کاری در عرض چند دقیقه کارت ویزیت‌ها را فوری به چاپ رساند. 

3- می‌توانید بروشور یا خبرنامه‌هایی را برای بازارهای مختلف چاپ کرده و بعد از بررسی اثربخشی آن را به چاپ انبوه رساند. 

4- با تکنولوژی جدید  «Subset» چاپ دیجیتال می‌توان داده‌های متغیر را روی کارت پستال‌ها و سایر فایل‌های خود تغییر داد. با این روش می‌توان بازاریابی را شخص به شخص انجام داد. طوری‌که محتوای هر یک از آن‌ها منحصر به فرد باشد. برای این که کارت جذاب‌تر، اثربخش‌تر و شخصی‌تر باشد، قالب و برخی از محتوای آن ثابت و برخی متغیر هستند. 

5- هر یک از مدیران فروش یا نماینده‌ها می‌توانند سند منحصر به فرد خود را داشته باشند که به شیوه خاص نام و نشانی و مخاطب مخصوص آن‌ها روی برگه‌ی چاپ شده باشد. 

6- با چاپ دیجیتال هر چند ماه یک‌بار می‌توان محتوای بروشور را به روزرسانی و چاپ کرد. برای مثال به جای اینکه 8000 نسخه را در یک سال به چاپ رساند می‌توان هر دو ماه یکبار 2000 نسخه بروز شده چاپ داشته باشید. 

7- با این روش دیگر از چاپ زیاد و غیرقابل استفاده بودن مطالب چاپ شده عذاب وجدان نخواهید داشت و به مقدار نیاز چاپ می‌کنید. 

چاپ دیجیتال ممکن است به همه نیازها جواب ندهد ولی برای چاپ به تعداد دلخواه و سرعت بسیار زیاد در چاپ گزینه خیلی خوبی است. آیا همه‌ی چاپخانه‌ها خدمات چاپ دیجیتال ارائه می‌کنند؟ نه همه‌ی آن‌ها! ولی بیشتر آن‌ها این خدمات را دارند.

شرکت خانه طراحان سام، چاپ دیجیتال را با بهترین جوهرهای اروپایی به مشتری ارائه می‌دهد تا از مزایای بی‌نظیر چاپ شگفت زده شوید. 

4 نکته قابل تعامل جهت مراجعه به چاپ بنر با روش چاپ دیجیتال

ارزیابی عملکرد یک شرکت چاپ دیجیتال فرآیندی زمان‌بر بوده  و به صبر زیادی نیازمند است. انتخاب یک شرکت برای چاپ بنر نباید آسان گرفته شود. می‌گوییم این کار به اندازه برندسازی اهمیت دارد. گذشته از این‌ها، برند وقتی در یک بنر حضور دارد،  پرستیژ و اعتبار را به دنیای بیرون نشان می‌دهد. 

نکات خیلی زیادی وجود دارد که در انتخاب شرکت مناسب برای چاپ بنر دخیل هستند. به هر حال در این مقاله به 4 نکته مهم برای انتخاب شرکت مناسب چاپ بنر نیز اشاره خواهد شد.  

کیفیت

هیچ کاری بدتر از آن نیست که هزینه‌ی زیادی را صرف چاپ بنرها یا پوسترهای بی‌کیفیت کنید و بعد از چند ماه نیاز به جایگزین داشته باشند. بنابراین قبل از سفارش چاپ بنر، نمونه‌های موجود در شرکت را درخواست کنید. انواع متریالی که روی آن چاپ می‌کنند بررسی کنید. 

آیا جوهری که استفاده می‌کنند کیفیت مطلوب را دارد؟

آیا کیفیت چاپ مطلوب است؟

آیا جزئیات کار بعد از چاپ مشخص است؟

قیمت همه چیز نیست!

بالابودن قیمت چاپ در چاپخانه‌ها دلیل بر آن نیست که کیفیت کار بالا است. قبل از تحویل کار، کمی خرج کنید، به صورت موردی یک سفارش ارائه دهید. با این کار میزان همکاری آن‌ها با مشتری و نحوه کار و کیفیت چاپ آن‌ها آگاه می‌شوید. بنابراین این نکته را به خاطر داشته باشید که تعرفه‌های بالای خدمات نمی‌تواند دلیلی بر خوب بودن خدمات باشد. 

آیا می‌توانید از شرکت چاپ بنر بازدید کنید؟ 

برخی از چاپخانه‌ها، دفاتر ارتباط با مشتری دارند. برخی از آن‌ها به مشتری امکان حضور در کارگاه چاپ را مهیا کرده‌اند ولی برخی از آن‌ها کار چاپ را در محیط‌های دور از دسترس مشتری و در خانه انجام می‌دهد. اگر فکر می‌کنید با مدیر چاپخانه و کارشناس چاپ ارتباط ندارید، در تصمیم خود نسبت به انتخاب شرکت چاپ هوشمندانه عمل کنید. 

قبل از چاپ بهتر است با کارشناس مرتبط مشورت کنید تا طبق تصمیمات، سفارش انجام بگیرد. ولی گاها سفارش‌ها را با تماس تلفنی یا مکاتبه در ایمیل انجام می‌دهند که وقوع خطا را فراهم می‌کند. 

هرچقدر کوچکتر بهتر

امروزه کسب‌وکارهای کوچک بسیار رشد کرده‌اند و گاها دیده می‌شود خدماتی بهتر از شرکت‌های بزرگ ارائه می‌دهند. بنابراین از جستجو و همکاری با جاهای مختلف غافل نشوید. شرکت‌های کوچک، وقت بیشتری را برای انجام کار اختصاص می‌دهند. بنابراین ایده‌های کسب و کار خود را خیلی بهتر می‌توانید عملی کنید. 
 

انتشار محتوا:اخبار رسمی

برخی از امتحانات دانشگاه علوم پزشکی مشهد مجازی برگزار می‌شود

راه اندازی دفاتر جدید تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه پیام نور سالگرد رحلت امام خمینی (ره) را تسلیت گفت

فردا آخرین مهلت ثبت میهمانی و انتقالی دانشجویان علوم پزشکی

۴ میلیون دانشجو و ۲۵۰ دانشگاه جامع کشور ثمره دوراندیشی امام (ره)

امام خمینی (ره) احیاء گر قرن و بلکه هزاره گذشته تاریخ است

امام خمینی انسان ایرانی را به کنشگری فعال و تاریخ‌ساز تبدیل کرد

تصویری کمتر دیده شده از امام خمینی+عکس

امام خمینی، امام تحول بود/ آمریکایی‌ها با رفتارهایشان رسوا شده‌اند

خاکسپاری غریبانه پدر طنزنویسی ایران+عکس

امام خمینی(ره)؛ زنده کننده ولایت الهی در دوران معاصر

ظرفیت ۲۵۲ هزار نفری برای کاردانی نظام جدید

عرفان امام خمینی (ره)؛ گمشده معنوی عصر ما

این اتوبوس این بالا چه کار می‌کند؟ +عکس

ادعای جدید: کرونا از این شهر ایران آغاز شده

تشخیص چند دهه زودتر بیماری آلزایمر با یافته جدید دانشمند ایرانی

یکی از رازهای جدول تناوبی حل شد

کشف لکه‌های بزرگ بر روی سطح ستاره‌های بسیار داغ

تعطیلی فروشگاه‌های اپل در آمریکا به علت شورش و غارت!

تغییر نام مدارس خیرساز امکان پذیر نیست

ترامپ در پناهگاه کاخ سفید مخفی شد+عکس

ادعای قاضی آمریکایی علیه ایران

حاشیه تصویری جدید از جلسه علنی مجلس +عکس

امتحان نهایی دبیرستانی‌ها این‌ طور برگزار شد+عکس

تصویر کمتر دیده شده از آیت‌الله سیستانی +عکس

حاشیه‌های متفاوت دادگاه روح‌الله زم +عکس

اعلامیه قرعه‌کشی خودرو سال ۶۱+عکس

نمای جالبی از مانیتور نمایندگان مجلس +عکس

این بانک به علت عدم رعایت بهداشت پلمپ شد+عکس

آقای تلویزیون، این صحنه رو ببین+عکس

بی‌تفاوتی به خطر کرونا در بازار تهران +عکس

فعالیت‌های حوزه قرآن، عترت و نماز در بستر فضای مجازی پیگیری شود

ابلاغ دستورالعمل حذف تعدادی از رشته‌های مهارتی شاخه کاردانش

نانوپوششی با خواص ضدویروس تولید شد

تولید نانوذرات طلا با خلوص بالا و کاربرد در بخش بهداشت

فریزرهای صنعتی باکیفیت تولید شد

مشاهده علائم بالینی متنوع در مبتلایان به کرونا

مردم ترس از کرونا را کنار گذاشته و درمان‌های پزشکی را ادامه دهند

خیز مجدد ویروس کرونا مشکل ساز خواهد شد

جدول زمانی آموزش تلویزیونی چهارشنبه ۱۴ خرداداعلام شد

امام راحل(ره) پرچم خدامحوری را در جهان برافراشت

آزادی در اندیشه امام(ره) برای رسیدن به کمال و قرب الهی است

باید سر مسئولینی که به فقر و فساد و تبعیض دامن زده‌اند فریاد زد

امتحانات دانشگاه شریف غیرحضوری شد/خوابگاه‌ها بازگشایی نمی شود

مدیرکل فرهنگی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها منصوب شد

پاسخ سازمان سنجش به اعتراض داوطلبان المپیاد علمی دانشجویی

آمار ثبت نام دانشجویان علوم پزشکی در جشنواره ورزش‌های همگانی

احکام اعضای هیات اجرایی جذب واحدهای استانی علمی کاربردی صادر شد

آزمون ارزشیابی رشته طب سوزنی تیرماه برگزار می‌شود

میزان محتوای درسی تعلیمات دینی ویژه اقلیت های مذهبی در کنکور

فرصت ثبت نام در آزمون فلوشیپ پزشکی دوباره تمدید شد

ترم تابستان غیرحضوری است/ هشدار درباره تقلب در امتحانات مجازی

حال و هوای بازار تهران در این روزها+عکس

اسلحه فوق‌حرفه‌ای تک‌تیرانداز ترامپ+عکس

احتمال مرگ رهبر طالبان به دلیل کرونا

سنگر گرفتن عکاس رویترز در میناپولیس آمریکا +عکس

مدارس در پاییز تعطیل می‌شود؟

قالیباف در سالن غذاخوری مجلس+عکس

اعتراض محسن رضایی به حذف یارانه نوزادان+عکس

حکم متهم اصلی پرونده ثامن صادر شد

زمان قرعه‌کشی فروش ویژه ایران خودرو و سایپا اعلام شد

حقوق مدیرعامل صندوق بازنشستگی لو رفت+عکس

وراث متوفیان سهام عدالت این مطلب را بخوانند

دلار امروز هم ثابت ماند

تکلیف سود سالانه سهام عدالت پس از فروش آن چه می‌شود؟

بازار کساد موبایل در دوران کرونا/ کاهش فروش شرکت‌های بزرگ

ثبت حق امتیاز هواوی برای موبایلی با نمایشگر بدون بریدگی

کارمندان فیس بوک در توئیتر به مارک زاکربرگ اعتراض کردند

رئیس گوگل خواستار برابری نژادی در امریکا شد

محدودسازی شبکه‌های اجتماعی در آمریکا حجت را بر ما تمام کرد

رونمایی از بازی‌های جدید سونی در واکنش به اعتراضات آمریکا لغو شد

الون ماسک از توئیتر خداحافظی کرد

محقق ایرانی از زهر حلزون انسولین تولید کرد

ویروس کرونا هزار و یک چهره دارد/علل افزایش موارد ابتلا

ایده‌های نو مهم‌ترین عنصر در افزایش بهره‌وری است

هزینه سنجش نوآموزان برای ورود به مدارس ۴۰ هزار تومان تعیین شد

اشارات امام در منشور روحانیت را رمزگشایی کردم

بررسی ابعاد فقهی قتل رومینا/ حکمت حکم عدم قصاص برای پدر چیست؟

اهتمام شارع در درجه اول بر اقامه دین است نه احکام فرعیه فردی

امسال باید ۲۲ هزار میلیارد تومان در بودجه صرفه جویی کنیم

توهین سفارت کره‌جنوبی به مردم ایران+عکس

تیم اسکورت بهنوش بختیاری در مشهد+عکس

راز پسری که با رومینا فرار کرده بود لو رفت+عکس

کنایه داماد رئیس‌جمهور به قالیباف+عکس

سلحشوری اعلام کرد: پدر رومینا مجرم نیست

سهم مردم از قرعه کشی خرید خودرو+عکس

علت بازداشت خواستگار رومینا اعلام شد+عکس

زیباترین عروس ایران در لباس سفید+عکس

پراید له شده تابوت زوج جوان شد+عکس

صبحانه ساده بهنوش بختیاری در خانه روستایی+عکس

انتقاد نماینده مجلس از حقوق پایین سی میلیونی+عکس

این اتوبوس این بالا چه کار می‌کند؟ +عکس

حرکت مشکوک بانک‌ها درباره سهام عدالت

تابلوی راننده تاکسی بامعرفت+عکس

این خودروها ۲۳ درصد گران می‌شوند

آمار رسمی جان‌باختگانِ حوادث آبان اعلام شد

تصاویر دردناک از سوختن حیوانات در جنگل‌های زاگرس +عکس

ویلا‌های لاکچری در دل جنگل رامسر+عکس

ترامپ در پناهگاه کاخ سفید مخفی شد+عکس

برکناری مسئول کرمانشاهی پس از مرگ آسیه پناهی

قیمت‌های شوک آور شیرینی+عکس

جنجال جدید ریحانه پارسا+عکس

اعتراض محسن رضایی به حذف یارانه نوزادان+عکس

طلبه‌ همه‌فن‌ حریف خبرساز شد +عکس

تصاویر تلخ از مراسم هفتم رومینای ۱۴ ساله+عکس

قیمت زردآلو مساوی یارانه یک ماه+عکس

رنگ‌آمیزی پله‌های پارک ساعی سوژه داغ مردم+عکس

قابل توجه مستاجرهای گرامی+عکس

امام جمعه اهواز درحال جوشکاری خط لوله آب غیزانیه +عکس

ادعای قاضی آمریکایی علیه ایران